Skip to navigation Skip to content
Red bricks

DIAGNOSTICKÉ CENTRUM

Budova na prodej se nachází v centru města, vedle Nové radnice

Budova byla postavena v roce 1932

Budova Diagnostického centra byla postavena v 30. letech minulého století pro obyvatele Ostravy, jako ústav zdravotní a sociální péče. Budova se nachází v těsném sousedství radniční budovy. Obklopuje ji komunikační tepna Sokolská třída s ulicí Ostrčilovou a Gregorovou. Pozemek má celkovou výměru 2000 m2 a zastavěnou plochu 1650 m2. Celá budova má suterén, přízemí a tři patra. Přední trakt je zvýšen podkrovím a rotunda nad dvoranou je ukončena skleněnou střechou nad přízemím.  V letech 1991-1993 proběhla nákladem cca 110 milionů Kč celková rekonstrukce objektu.

Budova se nachází na strategickém místě v samotném centru města Ostravy cca 100 m od Nové radnice. Nedaleko, 1 min chůze se nachází park Komenského sady. Na Masarykovo náměstí se dostanete za necelých 10 min chůze. Budova momentálně slouží jako „lékařské středisko“.

VĚŽOVÝ DŮM OSTRČILOVA

Rekonstrukce domu je navržena podle světoznámé architektky Evy Jiřičné

s výhledem na celé město

Komplexní návrh rekonstrukce věžového domu potvrdil technické možnosti přestavby objektu a zároveň přinesl řešení, které zachová výšku budovy a současně do území vnese zcela nový prvek – atraktivní bydlení v centru města, kavárnu s vyhlídkou a komerční prostory v parteru. Návrh zpracovalo studio AI – DESIGN architektky Evy Jiřičné a architekta Petra Vágnera. Vzniknout zde má 76 bytů se 170 parkovacími místy. S výstavbou parkovacího domu se počítá na stávajícím parkovišti. Upraven bude také veřejný prostor okolo věžového domu. Město odkoupí od investora 15 bytů a 90 parkovacích míst.

Projekt počítá s výstavbou parkovacího domu vedle věžového domu. Jeho realizace předpokládá demolici stávajícího jednopodlažního objektu s tím, že technologie zde umístěné, budou přeneseny do nového objektu. Dle studie AI Design je navrženo několik možných variant parkovacího domu.